_MG_6451_copy
Bokken z dřínu v exkluzivní SB formě(model shihana Stephana Benedetti)
Bokken z ukrajinského dřínu ve štíhlé podobě SB — navržen speciálně pro jednoho z evropských Aikido Shihanu!
Tento Bokken, vyrobený z velmi hladkého a hmatově příjemného dřeva (Dřín obecný, Cornus mas) z ukrajinské oblasti Krymu — je vyroben ve zvláštní podobě SB. Má štíhlý tvar a je dobře vyvážený. Lze použít jak u silnějšího Budoky, tak může být využíván ženami a mladými lidmi.

Vlastnosti:
Hustota dřeva: přes 750 kg /m3,
pevnost: přes 80 N/mm2
délka: cca 100-101 cm
váha: cca 650-650 g
zakřivení: 1,5 – 2,0 cm

Cena cca. 2190 Kč, Čas dodaní 3-4 týdnu, SLEVY PRO VELKOOBCHOD

 

+ 4 foto

Dřevěné zbraně jsou vyráběné ručně mistrem tesařem, z výběrového a dlouhodobě speciálně sušeného dřeva (na 4-5 úrovní a cca 2 roky).
Cornus mas, nebo rusky Kizil, roste v horských oblastech, na Krymu a na Kavkaze. Toto dřevo je dobře zpracovatelné a leštitelné, má velmi světlou barvu. Při nárazu nevznikají žádné důlky a odštěpky — tato zbraň má dlouhodobou životnost. Dřevěné meče jsou vyrobeny z jednotlivých větví, a nikoliv z desek, díky tomu zůstává zachována struktura dřeva a jeho pevnost.
Díky kusově výrobě a individuálnímu přizpůsobení, dostanete vynikající tréninkovou zbraň vysokou pevností, dlouhověkosti a individuální bezpečností.
Dříny jsou stromy relativně malého vzrůstu a málo který vyroste vhodně. Tedy pouze vybrané stromy přicházejí do zpracování. Tedy jen stromy, které mají typické Bokken-zakřivení.
Každá zbraň má mírně odlišnou texturu a každý kus se díky tomu stává jedinečným. Malé větvičky tvoří vrůsty a to vede k jejich tmavému prorůstání ve světlém dřevě dřina. To nejsou kazy, ale ukázka toho, že dřevo skutečně pochází z tenkých zakřivených stromů.

_MG_6457_copy

_MG_6453_copy

_MG_6456_copy

_MG_6454_copy